فصلنامه حقوق کودک- درباره نشریه
درباره نشریه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1401/9/21 | 
فصلنامه حقوق کودک دارای رتبۀ علمی- آموزشی از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (http://www.e-rasaneh.ir)، ارگان رسمی انجمن علمی حقوق کودک ایران است و به صورت فصلنامه منتشر می‌شود. این مجله، یک مجله‌ الکترونیکی است که به زبان فارسی به همراه چکیده انگلیسی با دسترسی آزاد (open access) چاپ می‌شود.
نشریه حقوق کودک، یک نشریه با داوری بسته و دو سو ناشناس و با دسترسی آزاد است که از سوی انجمن علمی حقوق کودک به عنوان نخستین انجمن علمی دارای مجوز از کمیسیون انجمن‌های علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ایران منتشر می‌‌شود. این نشریه به منظور فراهم نمودن محیط فکری برای پژوهشگران ملّی و بین‌المللی با تمرکز بر مباحث حقوق کودک پایه‌گذاری شده است. این نشریه در پاسخ به پیشرفت‌های صورت گرفته در حوزه حقوق کودک انتشار یافته و هدف آن انتشار مقالات با کیفیت که یافته‌‌‌های مرتبط با موضوعات مهم این حوزه را گزارش می‌دهند می‌باشد.
به منظور دسترسی آسان و جهانی به آخرین یافته‌های پژوهشی، این نشریه به عنوان یک نشریه دسترسی-آزاد پایه گذاری شده است و تمام مراحل اشاره شده برای چاپ مقاله از سوی انجمن علمی حقوق کودک ایران پشتیبانی مالی می‌شود.
نشریه حقوق کودک به صورت آنلاین (برخط) منتشر می‌شود.
این نشریه تابع سیاست دسترسی باز از نوع CC BY- NC: ۴ است. طبق این مجوز استفاده از مطالب نشریه (بدون مقاصد تجاری) با ذکر منبع و رعایت مقررات حقوق مولف مجاز است.
دوره انتشار: فصلنامه (الکترونیکی)
صاحب امتیاز: انجمن علمی حقوق کودک ایران
مدیر مسئول: دکتر محمود عباسی
سردبیر: دکتر حسین شریفی طرازکوهی 
دبیر علمی: دکتر آرین قاسمی
مدیر اجرایی: لیلا میربد
کارشناس: محمدحسن عرفان منش
ویراستار فارسی: میثم کلهرنیا گلکار
صفحه آرا: فاطمه کشاورز

شاپا (ISSN): ۲۷۱۷-۲۶۰۰
نشانی مطلب در وبگاه فصلنامه حقوق کودک:
http://childrightsjournal.ir/find-1.40.14.fa.html
برگشت به اصل مطلب